Sport

Sport z psem u boku

Nie wszyscy o tym wiedzą, że z naszym pupilem możemy również uprawiać sport. Istnieje wiele dyscyplin, w których z przyjemnością będzie towarzyszył Ci czworonożny przyjaciel. Oczywiście nie jest najlepszym pomysłem, aby zmuszać do biegów maleńkiego ratlerka czy psa rasy chihuahua, bo są to zazwyczaj kanapowce, ale już charty, czy husky świetnie się do tego nadają. Sport to samo zdrowie, a sport z psem to także obopólna korzyść i wiele, wiele radości.

Sport z psem u boku

Coś więcej niż spacer

Spacer z psem można zamienić z powodzeniem na dyscyplinę sportu! Tak zwany dogtreeking to spacer z psem przywiązanym smyczą do właściciela. Dogtreeking jest prawie jak zwykłe wyjście z czworonogiem, jednak od spaceru różni się szybkością maszerowania. To już sport, więc przy uprawianiu dogtreekingu można się nieźle napocić. Taka forma aktywności z psem z pewnością poprawi naszą kondycję, pozwoli spalić zbędne kalorie.

Biegi z psem, czyli canicross

Kolejną pod względem trudności dyscypliną sportową, którą można uprawiać ze swoim czworonożnym przyjacielem jest canicross. Ten rodzaj sportu wywodzi się z tradycji psich zaprzęgów. Ta dyscyplina sportu polega na tym, że pies biegnie pierwszy, a my za nim. Pies przywiązany do właściciela smyczą ułatwia nam bieg i pomaga w nim. To bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu z naszym pupilem i wymagająca od nas dobrego przygotowania, a także wytrenowania i formy.

Tor przeszkód dla psa

Równie ciekawa i zajmująca jest dyscyplina sportowa o nazwie agility. To sport polegający na tym, że pies, wspierany przez swojego właściciela, przebiega przez specjalnie przygotowany tor przeszkód. Pies musi doskonale współpracować ze swoim panem w takiej konkurencji. Przed pokonaniem takiego toru należy odbyć wiele żmudnych treningów. Pies musi doskonale znać polecenia swojego właściciela, wydawane za pomocą słów i gestów. Bezbłędnie wykonany bieg to gwarancja sukcesu. Do tej konkurencji idealnie nadają się psy rasy border colie, czy sznaucery.

W psim zaprzęgu

Psie zaprzęg to również dyscyplina sportowa. Malamuty, husky i inne rasy chętnie dadzą nam się zaprzęgnąć do takiej uprzęży. Są to psy, które lubią biegać, więc codziennie treningi to dla nich przyjemność i niezbędna dawka ruchu. Jedynym minusem takich konkurencji jest to, że aby je uprawiać należy przenieść się w miejsce ze stałym dostępem do zaśnieżonych tras.

Z psem po dobrą kondycję

Niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportu wybierzemy to należy pamiętać, że i dla psa i dla nas taka forma aktywności musi być przyjemnością. Tylko wtedy możemy być pewni, że codziennie żmudne treningi będą możliwe do wykonania. Każdy psi sport jest tak naprawdę sportem wymagającym również od człowieka samodyscypliny oraz rygoru. To my musimy starać się, aby nasz pupil miał dobrą formę i trenował odpowiednio dużo. To, ile osiągniemy w danym sporcie zależy od naszej determinacji. Psi przyjaciel może nam jedynie w tym pomóc. Możemy być pewni, że to on nie będzie marudził, gdy wyciągniemy go na trening.

Komentowanie zamknięte.

Popularne rasy