Styl życia

Psy kochają bezwarunkowo i dają temu dowód

Wiadomo już od dawna, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Nie ma wierniejszego, bardziej oddanego towarzysza niż pies. Pies pójdzie z tobą wszędzie, będzie w doli i niedoli najwspanialszym kompanem, który nie wymaga, a wręcz przeciwnie – daje z siebie wszystko.

Pies kocha bezwarunkowo

W tym właśnie psy tak bardzo różnią się od człowieka – nie oczekują nic w zamian za swą miłość i oddanie. Psy kochają miłością bezwarunkową, nieważne jest dla nich to, czy człowiek jest gruby, chudy, biedny czy bogaty. Nie ma dla nich znaczenia, jaki jego właściciel ma status materialny, społeczny, na jakim szczeblu kariery się znajduje. Psy kochają, nie uzależniając swojej miłości od cech charakteru czy zachowania. Nie kochają za coś, tylko po prostu. Czasem w pełnym przeciwieństwie do człowieka, który potrafi swoje uczucia uzależniać od tego, czy u drugiej osoby podobają mu się pewne cechy, czy też nie. 

Psia wierność nie zna granic

Często dla psa nie liczy się również to, że człowiek jest dla niego dobry, czy nie. Pan to pan, nawet jeśli bije, krzyczy i jest niedobry dla swojego pupila. Rzadko zdarza się, że pies ucieka od swojego właściciela, nawet gdy ten się nad nim pastwi, nie karmi lub nawet go uderzy. Takie psy są najbardziej nieszczęśliwe i cierpią, bo nie rozumieją dlaczego pan, któremu oddały wszystko, całą swoją psią miłość, jest dla nich agresywny i źle je traktuje. Pies, jako wierny towarzysz człowieka, zostanie na swoim miejscu tak długo, dopóki ktoś go stamtąd nie zabierze i nie uratuje. Dużo słyszy się o psach, które wycieńczone, zagłodzone i brudne, nie chcą opuścić swojego pana i siłą są od niego zabierane. Chociaż doznały w życiu wiele krzywd to i tak tęsknią i najchętniej wróciłyby do domu swojego oprawcy.

Pies zawsze wraca do domu

Chyba każdy zna historię szkockiego owczarka o imieniu Lessie. To pies, który przemierzył tysiące kilometrów, aby wrócić do swojej rodziny. Chociaż ta wzruszająca historia jest fikcją literacką pokazuje prawdziwą naturę psów, wiernych swoim właścicielom jak mało kto. Świat zna wiele przypadków, kiedy to pies wyrzucony z samochodu, daleko od swojego miejsca zamieszkania, długo biegnie za autem, którym odjeżdża właściciel. Znamy też historie, kiedy to taki czworonożny członek rodziny wraca do domu z zupełnie nieznanego mu miejsca. Zdarza się, że psy często uciekają w poszukiwaniu przygód, ale gdy właściciele tracą już nadzieję, że się znajdą, wracają po kilku dniach do domu.

Nie ma lepszego przyjaciela od psa

Podsumowując, naprawdę warto mieć psiego przyjaciela. Pies to dzielny towarzysz długich wędrówek, nieoceniona podpora w gorszych chwilach, a także ciepły, puszysty kompan do długiego leniuchowania na kanapie. Każdy, to ma czworonożnego przyjaciela z pewnością docenia jego zalety i ma świadomość, że tak bezwarunkowej miłości nie znajdzie nigdzie indziej. Pies swoim  charakterem i wrażliwością, a także empatią, nierzadko przewyższa drugiego człowieka i nie przeszkadza mu nic, jeśli jego najukochańszy pan jest tuż przy nim. 

Komentowanie zamknięte.

Popularne rasy