Ciekawostki

Psie zwyczaje biorą się od ludzkich

Kto ma już psa w swoim mieszkaniu potrafi doskonale określić jakie są psie zachowania, psie sztuczki i psie ulubione czynności. Najlepiej dostrzec to, gdy ma się dwa lub więcej psów. Bo ile psów, tyle psich charakterów. Czy to prawda, że pies upodabnia się do swojego właściciela? Coś w tym jest, zwłaszcza, że nasz czworonożny przyjaciel, mieszkając z nami uczy się charakterystycznych zachowań.

Psie zwyczaje

Pies prawie jak dziecko

Pieski mieszkające w naszym domu uczą się poszczególnych zachowań od swoich właścicieli. Jeśli ten jest leniuchem, to pies również niechętnie będzie się porywał na długie spacery, a większość dnia spędzi na kanapie u boku swojego pana. Jeśli zaś właściciel psa uwielbia aktywność fizyczną to jego pupil z pewnością będzie chętnie mu towarzyszył. Uważa się, że psa można nauczyć tyle sztuczek i reagowania na polecenia, że może on osiągnąć poziom dwuletniego dziecka. Nie ma nic wspanialszego niż psi pupil, który rozumie polecenia, jest ułożony i pomaga swojemu właścicielowi. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu na naukę psa dobrych zachowań.

Nie ma to jak rutyna

Chyba każdy z nas lubi codzienne zwyczaje. Wstajemy rano, jemy śniadanie, bierzemy prysznic, myjemy zęby. Nie inaczej jest z psami. One również cenią pełną miskę pysznego jedzenia o tej samej porze dnia. Czekają na to, aż właściciel wstanie i je wyprowadzi na poranny spacer. Pewne czynności z pupilem muszą być stałe. Pies musi wyjść rano, w południe i wieczorem, a czasami jeszcze kilka razy. Posiłek podawany o tej samej porze, poranny spacer to prosta droga do dobrego wychowania psa, który nie będzie skomlał o jedzenie plącząc się nam pod nogami o różnych porach dnia. Gdy pies ma wyznaczone stałe pory posiłków łatwiej będzie nam również zostawić go z innym opiekunem, w przypadku gdy będziemy chcieli wyjechać sami w podróż.

Agresywna rasa – czy istnieje coś takiego?

Istnieje wiele ras psów, które są uważane za agresywne – należą do tej grupy – rottweilery i pitbule. Jednak nawet rasy, które stworzone były do walczenia z innymi psami mogą być łagodne jak baranki. Co prawda istnieją rasy, które stworzone były do obrony, ale nie są one z natury złe. Dobre podejście do psa czyni cuda. Jeśli poświęcimy swój czas i uzbroimy się w cierpliwość to pies może być niemal taki, jaki chcemy żeby był. Każdy pit bull może zostać wychowany również do tego, aby był łagodny i grzeczny. Psy nie są z natury agresywne i nie wyrządzają krzywdy bez powodu. Jedynie zmuszane do przemocy wobec innych zwierząt i wychowywane tak, aby broniąc pana lub posesji, były nastawione negatywnie do intruza – mogą zagrażać drugiej osobie. Czasem agresję u psa wywołuje brak zainteresowania ze strony człowieka oraz zostawienie go na pastwę losu, na przykład uwiązanego na sznurku, co nie służy psiemu wychowaniu.

Dobrze wychowane psy będą nam służyły swoim oddaniem i przywiązaniem. Żeby psy były dokładnie takie jak chcemy, należy odpowiednio o to zadbać i poświęcić swój czas na ich ukształtowanie.

Komentowanie zamknięte.

Popularne rasy