Żywienie

Przekąski i psie przysmaki

Obok pełnowartościowej, pełnoporcjowej karmy można naszemu czworonogowi od czasu do czasu zaserwować pyszną przekąskę, za którą z pewnością będzie nam wdzięczny. Przekąski dla psów pełnią kilka funkcji – mogą między innymi uzupełniać codzienną dietę czworonoga w niezbędne składniki odżywcze, czyścić zęby, ale także wzmacniają więzi między pupilem a właścicielem. 

Rodzaje przysmaków

Nasze psy możemy uraczyć rożnego rodzaju smakołykami. Należą do nich z wszelkiego rodzaju kości, wysuszone uszy, nogi, czy inne części zwierząt – to te w stu procentach naturalne smakołyki. Ale w sklepach można spotkać również różne ciasteczka, dropsy, ruloniki, smakowe paseczki i inne rzeczy przygotowane specjalnie dla piesków. Wybór jest ogromny, dlatego jaką przekąskę wybierzemy dla naszego psa zależy od naszych i psich oczywiście, preferencji. Należy pamiętać, że przekąski dla psów różnią się składem od żywności przeznaczonej dla ludzi, mają inne proporcje składników, więc są dla zwierzaków odpowiednie.

Przekąska w nagrodę

Przekąski i przysmaki dla psów mogą pełnić różne funkcje. Jedną z nich jest z pewnością nagradzanie psów. Mając w zanadrzu ulubiony psi smakołyk, łatwiej nauczymy psy posłuszeństwa, sztuczek, czy określonych zachowań. Psy uwielbiają nagrody w postaci przekąsek, bo dzięki zawartości tłuszczów oraz mięsa, są one dla nich bardzo smaczne. Chętnie, więc powtórzą sztuczkę lub wypełnią polecenie w zamian za pyszny kąsek. Do nauki psów warto wykorzystywać specjalne treningowe przysmaki, które najczęściej mają małe rozmiary, dlatego, że używa się ich więcej niż standardowych smakołyków.  

Uzupełnienie diety

Czasami, chociaż staramy się jak najlepiej karmić nasze czworonogi, może zdarzyć się, że któryś ze składników diety psów, takich jak minerały czy witaminy należy dodatkowo suplementować.  Najlepiej i najwygodniej robić to uzupełniając dietę o odpowiednie przekąski zawierające dany składnik. Z pewnością będzie to o wiele przyjemniejszy sposób niż podawanie psu tabletki codziennie przez kilka dni.

Dbamy o psie zęby 

Kostki do gryzienia dla psów, o specjalnych kształtach i przyrządzone z odpowiednich składników, mogą skutecznie oczyszczać zęby czworonoga. Warto przyzwyczaić naszego pupila do takiej formy oczyszczania zębów, bo jest to dla psa przyjemne, a dla nas bardzo wygodne. Zwłaszcza, że czyszczenie zębów u weterynarza nie należy do ulubionych przez psy zabiegów. Kostki mogą być mięsne, ziołowe, czy z zawartością dobrych dla zębów składników mineralnych. Mają odpowiednie wypustki, które ścierają osad nazębny. 

Psia przyjaźń kością kupiona 

Wszelkiego rodzaju psie przysmaki, dawane z umiarem, pomagają budować niezwykłą wieź między psem a człowiekiem. W momencie, gdy właściciel częstuje swojego psa ulubioną kostką, okazuje mu jak bardzo mu na nim zależy. Pokazuje, że wie co sprawia pieskowi przyjemność. Nasi pupile uwielbiają być rozpieszczani i czują, że się o nich troszczymy. Za to wszystko potrafią się odwdzięczyć ogromną psią miłością.

Komentowanie zamknięte.

Popularne rasy